Autor Wątek: Pro Evolution Soccer 2014  (Przeczytany 2823 razy)

Offline Konrad_93

  • Level 21
  • *
  • Wiadomości: 712
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • rUpl !
    • Zobacz profil
Pro Evolution Soccer 2014
« dnia: Październik 04, 2013, 16:56:54 »
Powiem tak: w tym roku nawet przez sekundę nie zastanawiałem się, co wybrać - PES 2014, czy Fife 14. Nie zastanawiałem sie, ponieważ wiedziałem, że tegoroczna Fifa będzie jedynie kalką Fify 13 z aktualnymi składami i kilkoma nowymi animacjami. Natomiast tegoroczny PES zmienił się o 179 stopni względem PES'a 2013. Gameplay jest tak zaje*isty, że pierwszy raz od PES 4 (jeszcze na ps2) nie czułem tak dużej przyjemności z gry, jak tutaj. Grafika to mistrzostwo świata, a to zasługa Fox Engine - silnika, na którym został stworzony Metal Gear Rising. Soundtrack wreszcie przyjemny (piosenki typowo piłkarskie + stare latino), a nie to denne electro i hip hop. Oczywiście gra ma też swoje minusy, ale w zasadzie to jeden poważny... Tak, dobrze myślicie - licencja (a cóżby innego...). W Premier League np mamy tylko jeden w pełni licencjonowany klub - Manchester United (żenada... aż mnie serce boli...), reprezentacja Holandii również nie ma licencji i uwaga - jej piłkarze też! W grze mamy do "dyspozycji": Premier League (jeden klub licencjonowany), Serie A (cała licencjonowana), Primera Division (cała licenjonowana), Ligue 1 (cała licencjonowana), Eredivisie (cała licencjonowana) Liga Sagres (2 kluby licencjonowane) i dodatkowo w tym roku Liga Argentyńska i Chilijska (całe licencjonowane) + Reszta Świata (Bayern Monachium, Schalke, Galatasaray, Zenit itp.). Z dostępnych trybów mamy: Liga Mistrzów, Liga Europejska, Azjatycka Liga Mistrzów, Copa Libertadores, Cup (mistrzostwa świata, Europy, Afryki, Azji, Ameryki Środkowej i Południowej), Master League (swoista kariera z Fify) i trening. Jest również online na prostym schemacie - mecze towarzyskie, rankingowe i turnieje. Może nie ma tego za wiele, ale plusem jest, że multi chodzi bardzo płynniutko, szybko wyszukuje gracza itd.

Moja ocena, to mocne 9. Na pewno najlepszy PES w tej generacji, który może równać się poziomem z kultowymi 4 i 5 z PS2 :)

PS: Jest również polski akcent w tej edycji - Legia Warszawa. ww, masz za co pić xD
PS2: Zapomniałem wspomnieć o rzutach wolnych. W tej edycji ten element został dopracowany niemalże do perfekcji. Wystarczy trochę sklilla, a piękne okienka wpadają jak na zawołanie. Nawet swobodne strzelanie wolnych w trybie Trening daje ogromną przyjemność i satysfakcję.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2013, 01:12:50 wysłana przez Konrad_93 »

Offline plampa97

  • Moderator
  • Level *4
  • *
  • Wiadomości: 1560
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mia San Mia
    • Zobacz profil
Odp: Pro Evolution Soccer 2014
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2013, 10:21:12 »
W tym roku ograłem tylko demka obydwu gier i mogę stwierdzić, że fifa w tym roku to odgrzewany kotlet z nowym menu i nowym trybem fut, zmiany w gameplayu dla zwykłego gracza są marne... A pes w porównaniu do porzedniego dema (pes 2013) zapowiada się obiecująco. Gameplay jest podobny do tego z fify a to co mnie do tej gry przekonało to, efekty wizualne jak np. stadion cały ozdobiony w barwy klubowe, cieszynki które sprawiają wrażenie prawdziwego meczu, strzelono mi gola w doliczonym czasie meczu, byłem już zawiedziony, że przegrałem, a tu dopiero po chwili sędzia oznajmił, że był spalony :D Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie.

Nie mam zamiaru żadnej z tych gier kupować, choć PES2014 z torrentów nie długo zawita na moim PC, ogram go sobie i jeśli mi się spodoba to kto wie, może zawita na PS3. A fifa... no cóż, jako fan musze powiedzieć nie, i poczem na FIFA 15 która na pewno będzie o wiele lepsza :)