Autor Wątek: Nowe porty w PS3  (Przeczytany 19990 razy)

Offline Kolej

  • Level 1
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Nowe porty w PS3
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 18, 2016, 14:19:41 »
Mógłbym ale z drugiej strony nie mam pewności że to właśnie wina routera a nie mam jak tego sprawdzić ;p

Offline CINEK10

  • Hall of Fame
  • Level *5
  • *
  • Wiadomości: 1723
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko martwi walczą uczciwie
    • Zobacz profil
Odp: Nowe porty w PS3
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 18, 2016, 17:22:37 »
No to spróbuj podłączyć konsolę bezpośrednio do modemu kablem. I sprawdź, czy wtedy działa. Prawdopodobieństwo, że nie będzie działać jest nikł bo dostawcy domyślnie nie blokują żadnych portów, ale jeżeli wyszło by po tym zabiegu, że nadal jest problem to musiałbyś albo zobaczyć, czy masz możliwość szperania w ustawieniach modemu (raczej mało prawdopodobne, abyś dostał do niego dostęp), albo zadzwonić do dostawcy i zapytać się, czy blokują jakieś porty i jeżeli tak to każ im odblokować dla siebie te które są potrzebne dla konsoli. Swoją drogą pomysł Ted'a nie jest głupi bo Ja też musiałem raz zamienić nowo kupiony router, nawaliłem w każdych ustawieniach co tylko się dało i nadal nic. Pojechałem do Media zamieniłem na D-Link i bez problemu wszystko działało po podstawowej konfiguracji.
Coś jest na pewno na rzeczy bo DMZ powinien Ci załatwić sprawę. Bo jak już wcześniej wspominałem DMZ wyklucza dane IP od wszelkiego rodzaju zapór, filtrów, portów itp. Na razie niestety nie mam lepszego pomysłu niż ten, który podsunął Ci Ted, ale jeszcze srpóbuję coś wykminić.

Offline Kolej

  • Level 1
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Nowe porty w PS3
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 18, 2016, 18:18:58 »
Sęk w tym że modemu nie posiadam, kable internetowe idą prosto z gniazdka do routera (taka jakby kostka podłączona do prądu z którego wychodzi kabel idący do routera o podobnych ale mniejszych końcówkach niż te standardowe przewody internetowe). Dlatego raczej nie mam jak niestety obejść ten nieszczęsny router i podłączyć bezpośrednio.

Offline CINEK10

  • Hall of Fame
  • Level *5
  • *
  • Wiadomości: 1723
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko martwi walczą uczciwie
    • Zobacz profil
Odp: Nowe porty w PS3
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 20, 2016, 18:31:21 »
No to zostało Ci jeszcze ewentualnie przedzwonić do dostawcy, czy przypadkiem nie blokują CI jakiś portów. Jak już i to wykluczysz no to tak jak Ted Ci napisał najprościej będzie zainwestować w nowy router.
Osobiście polecam routery D-Link są łatwe w konfiguracji, miałem już dwa i z żadnym nie miałem i nie mam problemów jeżeli chodzi o łączność, czy to z rozgrywką czy z innymi graczami.

Offline Kolej

  • Level 1
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Nowe porty w PS3
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 03, 2016, 01:04:25 »
No to generalnie wybrałem się na wycieczke do znajomych specjalnie żeby sprawdzić czy przy innym internecie/routerze problem dalej będzie występował. Niestety w trzech innych miejscach i tym samym przy trzech różnych łączach problem dalej istnieje także nie mam już pomysłu co może to powodować.

Offline CINEK10

  • Hall of Fame
  • Level *5
  • *
  • Wiadomości: 1723
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko martwi walczą uczciwie
    • Zobacz profil
Odp: Nowe porty w PS3
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 03, 2016, 13:57:20 »
Hmm no to pozostaje jeszcze jedna opcja.
Robisz to coś: http://community.eu.playstation.com/t5/PSN-Og%C3%B3lne/Recovery-Menu-w-PS3-wyja%C5%9Bnienie/m-p/6688371
Jak już wejdziesz do recovery Menu to wybierasz Rebuild Database. Nie powiem Ci ile to będzie trwało bo już nie pamiętam. Zobacz najwyżej pod sodem w linku który dałem czy w komentarzach ktoś się tym nie chwali, ale z ego co pamiętam to nie zajmuje to raczej zbyt wiele czasu.