Autor Wątek: Rozdział 5 PROBLEM  (Przeczytany 12955 razy)

Offline Paciu

  • Level 0
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Rozdział 5 PROBLEM
« dnia: Styczeń 07, 2014, 19:56:34 »
Witam wszystkich, nie dawniej jak 2 dni temu zakupiłem uncharted 3 i wszystko było pięknie do chwili w której kończy się 5 rozdział (Rozwalamy kłódkę, otwieramy drzwi i załącza się scenka). Problem polega na tym ze u mnie żadna scenka się nie pojawia... Jest tylko czarny ekran, konsola "kreci" płytą z 5minut po czym staje i pomaga tylko reset. Po ponownym uruchomieniu gry i próbie wczytania pojawia się pierścień i kręci bez końca... Płyta po jakichś 5 minutach staje a pierścień nadal się kręci i znów pomaga tylko reset. Usuwałem już wszystkie pliki od Uncharted, próbowałem z i bez patcha, przechodziłem od nowa po kilka razy i za każdym razem to samo. Co robić aby móc normalnie przejść do rozdziału 6 ?? Dodam ze wszystkie inne gry działają normalnie wiec na 99,9% nie jest to wina konsoli.

Offline CINEK10

  • Hall of Fame
  • Level *5
  • *
  • Wiadomości: 1723
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko martwi walczą uczciwie
    • Zobacz profil
Odp: Rozdział 5 PROBLEM
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2014, 23:11:03 »
Hmm i w tym momencie wyczerpałeś nasze wszystkie środki standardowej pomocy ;D

Ale dobra coś zaradzimy, czyli tak sprawdź czy przypadkiem nie masz za mało miejsca na dysku, mi to kiedyś pomogło z jedną grą i od teraz staram się utrzymywać tak z minimum 10GB wolnego miejsca na dysku.

Jeżeli nie to przetrzyj płytkę bo może jest lekko zabrudzona i przy okazji sprawdź, czy nie ma jakichś rys.

Gdzieś też widziałem, że pomaga wyłączenie serwera multimediów w ustawieniach sieci konsoli.

Pozostaje jeszcze odbudowanie plików systemowych konsoli.
Tutaj masz linka jak się dostać do odpowiedniego menu
http://community.eu.playstation.com/t5/Wsparcie/Recovery-Menu-w-PS3-wyja%C5%9Bnienie/m-p/6688371#M948
Ty musisz użyć 4 opcji, którą podał tam autor instrukcji, czyli odbudowanie bazy danych, czy jakoś tak to będzie w tłumaczeniu na polski.

Daj znać co i jak. Jakby co to jeszcze pomyślimy ;)

Offline ww200

  • Level *4
  • *
  • Wiadomości: 1479
  • Reputacja: 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dominus vitae necisque
    • Zobacz profil
Odp: Rozdział 5 PROBLEM
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2014, 07:49:34 »
Mnie się wydaje że trafił na wadliwy egzemplarz płyty,swego czasu trafiały się takie na początku.Miejsce na dysku będzie miało tu raczej małe znaczenie,jak byś chciał coś nagrać to tak,ja mam mniej niż 1GB i nie mam żadnych problemów :) .Przypominam że płyty czyścimy w poprzek ścieżek,czyli od środka na zewnątrz i nigdy dookoła płyty wzdłuż ścieżek.

Offline Paciu

  • Level 0
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozdział 5 PROBLEM
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2014, 17:10:17 »
Miejsca na dysku mam ponad 70Gb, płyta była czyszczona (Była to 1 rzecz jaką zrobiłem gdy pojawił się problem) Rys żadnych niema, zaraz spróbuje odbudować bazę danych i wyłączyć ten serwer multimediów. Dam znać czy pomogło ;)

Offline Marchewiasta

  • Level 2
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Read between the lines - find truth.
    • Zobacz profil
    • niewolnicamysli.piszecomysle.pl
Odp: Rozdział 5 PROBLEM
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2014, 18:29:49 »
Mnie się wydaje że trafił na wadliwy egzemplarz płyty,swego czasu trafiały się takie na początku.Miejsce na dysku będzie miało tu raczej małe znaczenie,jak byś chciał coś nagrać to tak,ja mam mniej niż 1GB i nie mam żadnych problemów :) .Przypominam że płyty czyścimy w poprzek ścieżek,czyli od środka na zewnątrz i nigdy dookoła płyty wzdłuż ścieżek.
Matko kochana, co ja zrobiłam tym wszystkim płytom... Okrężny ruch jest zły? :o Nieee, warto wiedzieć :-[

Offline Paciu

  • Level 0
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozdział 5 PROBLEM
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2014, 20:37:43 »
Zrobiłem wszystko co radziliście a problem nie zniknoł... ba pojawił się dodatkowy. Save nie działał wiec stwierdziłem ze przejdę od nowa cały 5 epizod... znalazłem ta cala mapę Arabii i zacząłem ucieczkę aż tu nagle mojemu zdziwieniu nagle zawisłem w powietrzu... Mapa wczytała się tylko do połowy... reszta była szara.... po wejściu na szary obszar pojawił się pierścień ładowania i tak ładował z 30 minut aż zresetowałem konsole. Stwierdziłem ze ostatni raz próbuje wiec pousuwałem wszystkie pliki od uncharted, pousuwałem savy, odbudowałem ponownie bazę danych, odpaliłem grę i teraz czekam az pobierze się patch 1.8 :) Po jego pobraniu na szybciku przejdę grę do zaczarowanego 5 rozdziału i dam znać czy coś się zmieniło :D

Offline Paciu

  • Level 0
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozdział 5 PROBLEM
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2014, 19:06:46 »
Rozpocząłem nową grę i tym razem nie doszedłem nawet do końca 5 rozdziału. Przeszkodził mi w tym brak mapy. Zrobiłem telefonem zdjęcie aby pokazać wam jak to wygląda. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/05594c11889d7b9a.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2014, 19:08:39 wysłana przez Paciu »

Offline Paciu

  • Level 0
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozdział 5 PROBLEM
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2014, 19:27:10 »
A czy save od kogoś kto przeszedł już 5 rozdział mógłby pomoc ?? W ogóle czy można wgrywać savy na nieprzerobiona konsole ??

Offline ww200

  • Level *4
  • *
  • Wiadomości: 1479
  • Reputacja: 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dominus vitae necisque
    • Zobacz profil
Odp: Rozdział 5 PROBLEM
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2014, 19:40:13 »
Paciu,używaj funkcji "Modyfikuj" i nie pisz posta pod postem.Na zwykłych konsolach nie przejdzie numer z wgraniem save'a i raczej bym się skłaniał ku innemu egzemplarzowi gry.

Offline Maksym1

  • Level 2
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozdział 5 PROBLEM
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 25, 2014, 20:06:16 »
Jesli sa jakies rysy wloz plytke  do zamrazalnika na 2 minuty po czym wyciagnij odczekaj chwile az plyta bedzie  normalna i sprobuj zagrac mam nadzieje ze pomze

Offline ww200

  • Level *4
  • *
  • Wiadomości: 1479
  • Reputacja: 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dominus vitae necisque
    • Zobacz profil
Odp: Rozdział 5 PROBLEM
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 25, 2014, 21:17:14 »
Jesli sa jakies rysy wloz plytke  do zamrazalnika na 2 minuty po czym wyciagnij odczekaj chwile az plyta bedzie  normalna i sprobuj zagrac mam nadzieje ze pomze

Czytasz czasami to co piszesz,jeśli włoży do zamrażalnika na 2 minuty a później wyjmie i odczeka aż płyta będzie normalna,to tak samo jak by w ogóle nie wkładał.Żyję już na tej planecie 43 lata,ale pierwszy raz słyszę że w zamrażalniku znikają rysy z płyt :D .

Offline Zoran Lazarevic

  • Level 21
  • *
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozdział 5 PROBLEM
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2014, 08:17:47 »
Ja na rysy proponuję pisak Mango Scratch Free! Usuwa wszelkie zarysowania (co z tego, że na autach :D)

Offline Maksym1

  • Level 2
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozdział 5 PROBLEM
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2014, 12:46:41 »
ww200 jesli wlozysz plyte do zamrazalnika szron wypelni plyte tam gdzie byla rysa i pozniej pkyta bedzie jak niwa sam pare razy tak robilem i za kazdym razem dzialalo  :P ;)

Offline CINEK10

  • Hall of Fame
  • Level *5
  • *
  • Wiadomości: 1723
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko martwi walczą uczciwie
    • Zobacz profil
Odp: Rozdział 5 PROBLEM
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 26, 2014, 13:03:50 »
ww200 jesli wlozysz plyte do zamrazalnika szron wypelni plyte tam gdzie byla rysa i pozniej pkyta bedzie jak niwa sam pare razy tak robilem i za kazdym razem dzialalo  :P ;)
Masz pojęcie, że nawet jeśli wypełni ten ubytek tworzywa to i tak nie przywróci to utraconych danych zapisanych akurat w tej części płyty. Bo już pomijam fakt, że po dostaniu temperatury pokojowej i tak lud zejdzie z płyty, a jeśli nie daj Boże dostanie się do rozgrzanego napędu konsoli wywoła o wiele gorsze skutki. Pomyśl zanim coś napiszesz.
Nie da się w żaden sposób naprawić uszkodzonej płyty ani sprejami, ani farbkami, ani lakierami, a już zwłaszcza lodem.

Offline DUPAPA123

  • Level 21
  • *
  • Wiadomości: 779
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Visca el Barça!!
    • Zobacz profil
Odp: Rozdział 5 PROBLEM
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 28, 2014, 08:52:57 »
Jesli sa jakies rysy wloz plytke  do zamrazalnika na 2 minuty po czym wyciagnij odczekaj chwile az plyta bedzie  normalna i sprobuj zagrac mam nadzieje ze pomze