Autor Wątek: Wrażenia po ukończeniu gry i dyskusje o fabule [Bardzo dużo spoilerów !!!]  (Przeczytany 51874 razy)

Offline koles991

  • Level 3
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • OH CRAP !!!!
    • Zobacz profil
wczoraj ukonczylem najnowsze przygody nathana i musze powieziec ze gra jest doskonala (tak jak dwojka)
ulepszone zagadki , swietna grafika oraz gra aktorow , swietny model strzelania oraz odglosy broni , epickie sceny skryptowane , wciagajaca fabula , model walki na piesci , roznorodnosc (zadan i lokacji) , wspanialy multiplayer oraz tryb cooperacji jest takze mozliwosc gry na podzielonym ekranie :)
OCENA 10/10
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2011, 21:53:43 wysłana przez DonCerber »
koles991

Offline szogun

  • Level 0
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Uncharted 3 - NASZE RECENZJE
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2011, 07:32:41 »
a ja jeszcze nie mam,opowiecie jak się gra :-[

Offline zdunio11

  • Level 0
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Uncharted 3 - NASZE RECENZJE
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2011, 13:04:11 »
Gra wyśmienita, trochę za dużo strzelania a za mało wspinaczek. Mimo to Wspaniale się gra, super grafika, super gra aktorów, super halucynacje, super epickie poziomy, super laski, super humorystyczne, super wrogowie, super zagadki, super multiplayer, super wszystko.
dlatego oceniam grę na 11/10

Offline Zernat

  • Level 2
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Wrażenia po ukończeniu gry i dyskusje o fabule [Bardzo dużo spoilerów !!!]
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2011, 18:56:33 »
Witam. Chciałbym w tym wątku rozpocząć dyskusję na temat fabuły i samej gry Uncharted 3.

Co do wrażeń po ukończeniu gry to muszę powiedzieć że się trochę zawiodłem. SPOILER. W tej części było wszystkiego ... mało. Mało Eleny, mało Chloe, mało takich wydarzeń powodujących wybałuszanie gał. Po prostu wszystkiego jest duży niedosyt jak dla mnie.

Poza tym część rzeczy i scen po prostu już było. Np. uciekanie po moście, znów szukamy ukrytego miasta, znów okazuje się że miasto to kryje niebezpieczne tajemnicę, znów uciekamy z tego miasta bo się ono wali itp.

Co wy sądzicie o tym ?

No i fabuła. Mam dwa pytania. Znów ogromne SPOILER'y.

1. Gdy Drake wrócił z próby odpicia Sulliego ze statku to jak kładł się spać przy Elenie to odbyli dziwną rozmowę. Drake jakby za coś przepraszał Elenę, czy może za to że nie upilnował Sulliego czy może za to że miał na siebie uważać i mu nie wyszło ??

2. Słyszałem że w U3 Elena i Drkae będą zaręczeni/zaręczą się. Faktycznie było coś o jakimś pierścionku, na początku jak spotkali Elenę pierwszy raz na lotnisku mówili o pierścionku co go ciągle nosi (o co z tym chodziło ??) i na koniec gry była mowa o wymianie pierścionka na lepszy model, czy może to były oświadczyny Drake'a ?

Z góry dzięki za pomoc, Pozdrawiam i Zapraszam do Dyskusji !!!

Offline el-lo

  • Level *2
  • *
  • Wiadomości: 1140
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • It's only one UNITED
    • Zobacz profil
Odp: Wrażenia po ukończeniu gry i dyskusje o fabule [Bardzo dużo spoilerów !!!]
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2011, 19:04:32 »
Chłopie ;) Przepraszał Elenę za coś niewyjaśnionego(wyjaśni się w następnych częściach) prawdopodobnie pomiędzy u2, a u3 rozstali się przez Drake'a. Ten pierścionek to chodziło o obrączkę, a Elena nosiła go ponoć, żeby sie jej nie czepiały inne chłopy ;)


Offline robak

  • Level 21
  • *
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eddy Raja!
    • Zobacz profil
Odp: Wrażenia po ukończeniu gry i dyskusje o fabule [Bardzo dużo spoilerów !!!]
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2011, 19:36:28 »
jestem w syri ale dla mnie fabula jest swietnie opowiedziana  :D ;D 8) 8) :) ;)

Offline Ted

  • Admin
  • Level *5
  • *
  • Wiadomości: 1643
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Redaktor Portalu UNCHARTED.pl
    • Zobacz profil
    • Portal Uncharted.pl
Odp: Wrażenia po ukończeniu gry i dyskusje o fabule [Bardzo dużo spoilerów !!!]
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 07, 2011, 19:39:11 »
Co do Drake'a i Eleny to nie wiadomo do końca więc pewnie się dowiemy tego w następnych odsłonach Uncharted ;).

No ja też się poniekąd zawiodłem ale to ze względu na
Spoiler (hover to show)
Ale całość jest moim zdaniem genialna, niejako powrót do korzeni czyli pierwszej części, co bardzo mi się podoba  :D.

Fabuła wiadomo, super film hollywódzki, może nawet aż za bardzo w niektórych momentach, ale i tak grę oceniam dość wysoko (z lekkim niedosytem)  ;D.

Offline CINEK10

  • Hall of Fame
  • Level *5
  • *
  • Wiadomości: 1723
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko martwi walczą uczciwie
    • Zobacz profil
Odp: Wrażenia po ukończeniu gry i dyskusje o fabule [Bardzo dużo spoilerów !!!]
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 07, 2011, 22:12:05 »
Jak dla mnie gra jest super tak samo jak poprzedniczki . Iram był całkiem fajnie zrobiony tylko faktycznie szkoda, że poraz kolejny to czego szukamy w grze na koniec zostaje zniszczone, ale to właściwie jedyny minus gry no i może jeszcze brak bonusów w postaci skórek, broni i filmików do singla. Lokacje ładnie wykonane, było kilka fajnych zagadek, fabuła też mi się podobała więc gra jest warta tych pieniędzy.

Offline michalpoznan

  • Level 10
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wrażenia po ukończeniu gry i dyskusje o fabule [Bardzo dużo spoilerów !!!]
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2011, 16:23:19 »
ogólnie gra świetna ale pozostawia pewien niesmak tzn braki w fabule
po 1) wątek chloe i cuttera ucięty na maxa moim zdaniem nieporozumienie
po2) Nate niby przywłaszczył sobie nazwisko Drake :o i żadnego wyjaśnienia
po3) ost boss jedna wielka cutscenka marlowe ginie na filmiku a ztabotem wciskamy tylko kwadrat i trójkąt oczekiwałem czegoś więcej i na koniec wszystko się wali miałem dejavu z u2 ;D ;D ;D

gra się długo rozkręca najlepsze są rozdziały od 12-21
fajne są zagadki
pustynia wygłąda obłędnie i oddany tam klimat

Offline Zernat

  • Level 2
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wrażenia po ukończeniu gry i dyskusje o fabule [Bardzo dużo spoilerów !!!]
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 08, 2011, 16:57:26 »
No niby macie racje.

A to z Eleną chyba będzie w Golden Abyss.

Jednak jakoś nadal wydaje mi się tego trochę mało :P

Ale jednak plus dla ND za zagadki, ta z ułożeniem człowieka z cieni z części ciała ludzkiego była ekstra :D

Ale pustynia była przereklamowana. Miało być "fantastyczne" zjawisko fatamorgany (była tylko jedna, i jakaś super nie była jak dla mnie ^^). I była też mowa o jakichś świetnych efektach które powodują zmienianie się terenu pod wpływem przenoszenia piasku, czy ktoś to widział ?

Offline el-lo

  • Level *2
  • *
  • Wiadomości: 1140
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • It's only one UNITED
    • Zobacz profil
Odp: Wrażenia po ukończeniu gry i dyskusje o fabule [Bardzo dużo spoilerów !!!]
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 08, 2011, 17:38:11 »
michalpoznan

Nie wiem czy wiesz, ale jakby zakończyli wszystkie wątki, to równie dobrze mogliby zakończyć serię Uncharted. W dwójce też kilka rzeczy się nie wyjaśniło. Czy Flynn zginął, co Drake planował z Elleną, gdzie pojechał Sully z Chloe. Takie wątki są po to, aby robić dalsze części gry.


Offline CINEK10

  • Hall of Fame
  • Level *5
  • *
  • Wiadomości: 1723
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko martwi walczą uczciwie
    • Zobacz profil
Odp: Wrażenia po ukończeniu gry i dyskusje o fabule [Bardzo dużo spoilerów !!!]
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 08, 2011, 18:54:03 »
Zgadzam się z el-lo, że ND nie mogło wszystkiego od razu wyjaśnić, a poza tym tak jest fajniej dzięki temu sam możesz pofantazjować co się stało.I jeszcze  Zernat co chcesz od pustyni przecież świetnie ją zrobili każde dotknięcie pisku przez Nate'a pozostawiło ślad, nawet wydmy się osuwały jak się po nich chodziło.

Offline kamila2406

  • Level 14
  • *
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Why so serious?
    • Zobacz profil
    • Profil na Last.fm
Odp: Wrażenia po ukończeniu gry i dyskusje o fabule [Bardzo dużo spoilerów !!!]
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 08, 2011, 18:58:42 »
no to jeszcze ja dorzuce swoje trzy grosze, jako że emocje po ukończeniu gry opadły :P

- wrażenie deja vu do drugiej części jest wszechobecne ;) zwłaszcza w ostatnich rozdziałach. w 20 rozdziale
Spoiler (hover to show)
 
- Brak walki z bossem zalicza się na minus :( po dynamicznej walce z Lazareviciem spodziewałam się czegoś w podobnym stylu, choć przyznam się szczerze że nie sądziłam żeby udało im się coś podobnego skombinować z Marlowe xD walka z
Spoiler (hover to show)
- Za mało pustyni! Z takim zapleczem graficznym, jakie ND stworzyło to te trzy pustynne poziomy równie dobrze mogliby rozbić na drugie tyle, jeśli nie więcej. Zakładam jednak, że nie chcieli zbytnio przedłużać rozgrywki, a szkoda, bo Uncharted nigdy za wiele ;)
- Niedopowiedziane wątki to jak dla mnie duuuuuuuuża zaleta, którą sobie cenię nie tylko w przypadku gier, ale zwłaszcza filmów :D dzięki nim mamy przynajmniej pewność, że kolejna część nie będzie sztywno opierać się na głównym wątku, lecz będzie urozmaicona jakimiś dodatkowymi niespodziankami ;)
- co do Chloe i Cuttera: szkoda, że chociaż o nich nie wspomniano na samym końcu. takie postacie zasługują na sporo więcej czasu w grze. Chociaż w sumie to, że Chloe
Spoiler (hover to show)
- w trakcie grania odniosłam też wrażenie, że twórcy wrócili do korzeni, czyli do pierwszej części. Mam tu na myśli liczbę nacierających na nas przeciwników, co szczególnie dało mi się we znaki na złomowisku statków :P
- to, co uwielbiam w Uncharted, czyli FILMIKI! Nic dodać, nic ująć, choć tutaj mam małe "ale": szkoda, że ND usunęli możliwość obejrzenia filmików poza grą :(

Jak zwykle się rozpisałam xD Streszczając najkrócej, jak można: poza tą mini-walką w trybie QTE i tym, że pustyni mogłoby być więcej, jest świetnie :D
https://www.facebook.com/pages/Epica-PL/116394391811775 -> dla fanów Epiki, lajkujcie i rozsyłajcie dalej! :D

Offline el-lo

  • Level *2
  • *
  • Wiadomości: 1140
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • It's only one UNITED
    • Zobacz profil
Odp: Wrażenia po ukończeniu gry i dyskusje o fabule [Bardzo dużo spoilerów !!!]
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 08, 2011, 19:03:58 »
Cuttera nie było bo miał złamaną nogę, a Chloe się nim opiekowała (chyba ;D)


Offline michalpoznan

  • Level 10
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wrażenia po ukończeniu gry i dyskusje o fabule [Bardzo dużo spoilerów !!!]
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 08, 2011, 20:09:19 »
michalpoznan

Nie wiem czy wiesz, ale jakby zakończyli wszystkie wątki, to równie dobrze mogliby zakończyć serię Uncharted. W dwójce też kilka rzeczy się nie wyjaśniło. Czy Flynn zginął, co Drake planował z Elleną, gdzie pojechał Sully z Chloe. Takie wątki są po to, aby robić dalsze części gry.

wcale nie oznaczało by końca zawsze coś mozna wymyślić ale moim zdaniem za dużo zostało nie dopowiedziane
a pamietacie pierwsza czesc drake dobrowolnie porzucił pierścień przy ciele francisa gdyby nie Elena która zabrała ten pierścień to juz dawno by go nie miał. A w u3 dowiadujemy się ze drake czekał 20 lat żeby włożyć pierścien do tego urzadzenia nie pamietam jak to sie fachowo nazywało ;)