Autor Wątek: Uncharted 4 - wrażenia po przejściu gry (spojlery!)  (Przeczytany 14102 razy)

Offline Alt

  • Admin
  • Level *5
  • *
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ojciec Dyktator
    • Zobacz profil
    • Portal Uncharted
Uncharted 4 - wrażenia po przejściu gry (spojlery!)
« dnia: Maj 15, 2016, 19:46:42 »
Mnie osobiście grafika wgniotła w fotel, te widoczki, roślinność... coś pięknego :D Fabuła była ok, ale zakończenie zbyt tendencyjne - spodziewałem się jakiegoś szokera na koniec. Rozgrywka była wyważona mistrzowsko, w końcu gra była bardziej nastawiona na eksplorację. No może mogło być ciut więcej wymian ognia :) Jak dla mnie najlepsza odsłona serii, przebiła nawet U2

Piszcie jakie są wasze pierwsze wrażenia po ograniu Uncharted 4 :)
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2016, 19:51:05 wysłana przez Alt »

Offline nowy118i

  • Level 21
  • *
  • Wiadomości: 369
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń.
    • Zobacz profil
Odp: Uncharted 4 - wrażenia po przejściu gry (spojlery!)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2016, 21:11:00 »
Ja się dużo rozpisywać nie będę(jak widać kłamałem) chociaż jestem dopiero 3 godziny po ukończeniu gry.
Dla mnie najlepsza część serii, widać trochę naleciałości z The Last of Us, zarówno w singlu jak i w multiku ale one wszystkie są na plus. W końcu udało się "pieską" wyważyć rozgrywkę, szczególnie widać to pod koniec gry, gdzie nie skacze się od areny z przeciwnikami do areny jak to było w poprzednich częściach, tylko wszystko bardziej płynnie się toczy.
Finałowy Boss też na plus, bardzo klimatyczne starcie.
Zakończenie póki nie rozegrał się epilog bardzo mi się podobało, ale po epilogu już mniej, jakoś tak poczułem duży smutek w serduszku.

A co do grafiki to powiem tak, cieszę się że nie potrafię się nad nią spuszczać bo już pewno bym cały wysechł :o .
Push your matches, no more rain,
Burn this fucking world today.

Offline widerek

  • Level 1
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Uncharted 4 - wrażenia po przejściu gry (spojlery!)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2016, 23:06:52 »
Jak dla mnie kampania jest świetna , grafika piękna , cała rozgrywka świetnie zrobiona , brak rozczarowań z mojej strony.

Offline DUPAPA123

  • Level 21
  • *
  • Wiadomości: 779
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Visca el Barça!!
    • Zobacz profil
Odp: Uncharted 4 - wrażenia po przejściu gry (spojlery!)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2016, 00:27:18 »
Dla mnie gra świetna, grafika palce lizać, animacje również niczego sobie, czasami wręcz czułem się jakbym oglądał film :D Co chwila podczas kampanii zatrzymywałem się i robiłem screeny :P Ogolnie kampania jak i cala gra przebila moim zdaniem jak do tej pory najlepsze u2. W koncu Naugty Dog pokazalo na co ich stac, stałe 30 fps w kampani również mnie zadowoliło, wszystko ładnie i płynnie śmigało bo np. w przypadku Wiedźmina na ps4 w którym te klatki spadały co jakiś czas, a przy niektórych momentach gdzie dużo działo się na ekranie, grę wręcz klatkowało. Elementy z The Last of Us również jak najbardziej na plus poza obaleniami na multiplayerze a co do tego trybu - również jest dobrze, 60 fps robi sporą robotę szczególnie w animacjach, jednak i tak ten multiplayer już słabo przypomina u2 czy u3, bardziej właśnie TLoU, chociaż to chyba nie powinno już nikogo dziwić. Z drugiej strony dobrze że poszli w tą stronę, jest to jakaś nowość. Podoba mi się również opcja z kupowaniem skrzynek za fioletowy punkty, które możemy nabić w próbach czy poprzez robienie wyzwań. Trochę na minus to, że póki co nie ma leveli (które były w becie) a rangi, które nabijamy w meczach rankingowych są widoczne tylko dla nas. Pozostaje tylko lekki niedosyt po tym, że to już ostatnia część Uncharted i nigdy więcej w nic nowego z tej serii nie zagramy. Zakończenie dla mnie było w porządku, ciekawi mnie jedynie co stało się z Nadine :P

A co do grafiki to powiem tak, cieszę się że nie potrafię się nad nią spuszczać bo już pewno bym cały wysechł :o .

Nic dodać nic ująć  :D

Podsumowując - Uncharted 4 to najlepsza gra w jaką grałem, przebiła moje top takie jak Wiedźmin, Tlou czy GTA i wątpię, że szybko zagram w lepszą grę.  8)
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2016, 00:33:05 wysłana przez DUPAPA123 »

Offline nikita8

  • Level 5
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Freedom is just another word4nothing left to lose
    • Zobacz profil
Odp: Uncharted 4 - wrażenia po przejściu gry (spojlery!)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2016, 15:31:19 »
A co do grafiki to powiem tak, cieszę się że nie potrafię się nad nią spuszczać bo już pewno bym cały wysechł :o .

Pięknie to ująłeś  :D

Powiem tak:
- Fabuły jeszcze nie przeszłam, bo trochę mnie znudziła. Jak już mówiłam wg mnie za dużo filmików za mało gry
- Brak dobrej muzyki, która była mocnym akcentem w U2 i U3
- Brak możliwości gry na podzielonym ekranie (choć podobno ma być)
- Zdarzają się błędy w grze - np. nie można leczyć, albo momentami strzelać, ale pewnie to niedługo poprawią


+ Świetna grafika
+ Bardzo dobra grywalność na multi
+ Zdecydowanie w porównaniu do U3 poprawione strzelanie i celowanie
+ Odnoszę wrażenie, że ogólnie rozgrywka w multi jest wyrównana. Oczywiście są zawodnicy lepsi i gorsi, ale nie ma jakichś dziwnych motywów sugerujących że ktoś po prostu oszukuje. Nawet słabszy zawodnik może pograć, a nie służyć tylko za pożywkę dla kamperów
+ A propos kamperów, to ich nie widzę :)
+ Baaardzo fajne mapki, które od razu przypadły mi do gustu
+ Duża dynamika rozgrywki
+ Podoba mi się powalenie i uzdrowienie, ale w U3 najbardziej lubiłam co-op więc to pewnie dlatego :)
+ Dobrze ustawiony czas trwania rozgrywki do 40 zabójst

+/- Brak czegoś w rodzaju dziedzictw, ale nie mogę się zdecydować czy to dobrze czy źle
+/- Dodatki w stylu "magiczne moce", pomocnicy, itp. Generalnie mogłoby ich nie być, ale o dziwo nie jest tak źle jak sądziłam, bo nie wpływają one znacząco na przebieg rozgrywki
+/- Rankingi nie klasyfikują graczy tak jednoznacznie jak ratio, którego tu nie ma

Generalnie gra zajebista  8)
Przegrać to żaden wstyd - powiedział frajer, który miał szansę wygrać.

Offline DeNi

  • Level 21
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eyoo PSN: deni1997
    • Zobacz profil
Odp: Uncharted 4 - wrażenia po przejściu gry (spojlery!)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2016, 21:36:30 »
Wiem, czekaliście na mnie  8)
Fabuła jak dla mnie super. Nie czułem jednak potężnego BUM, bo dalej klepią schemat. (Na początku jakby to co działo się później itd itp).
Nie będę się rozpisywał, bo jestem leniwy  :P
O Multiku natomiast trochę napłaczę. Zabrałem się za niego specjalnie po ukończeniu, taki zwyczaj. Chodziło mi o to, by sobie niczego nie ujawnić (mapami np) oraz żeby zapoznać się z mechaniką. Ale do rzeczy.
Multik jest póki co po prostu denny. Nie rozumiem np tego, czemu nie ma systemu lvli. To zabija multiki.
Dwa - perki. Są w większości bezużyteczne, słabe. W Uc3 chociażby większość z nich wykorzystałem. System ich ulepszania też imo był lepszy.
Trzy - menu. To się również tyczy perków. To wszystko w lobby jest przekombinowane. Byłbym znacznie bardziej rad z czegoś podobnego do poprzedniej odsłony lub po prostu prostszego.
Cztery - Skarby. Lub ich brak. Jednym z haseł, które przychodzi do głowy myśląc o naszej ukochanej grze są SKARBY, ARTEFAKTY. O ile w Uc3 to było, tutaj tego kompletnie brak. Wiem, wielu pochwali tę zmianę przez mniejszą losowość. Ale.. Co teraz mam farmić? Bronie ochrzczone imionami są odblokowywane wraz z zabójstwami. Bądźmy szczerzy, nabić tysiąc zabójstw jakąś bronią? To nie jest nic trudnego. Gdyby się spiąć, w dwa miesiące można, że się tak wyrażę - skończyć multi.
Pięć. Nie wiem, czy to dobra zmiana, mam mieszane uczucia. Granaty. W Uc3 były dosyć mocne, ale można było je odrzucać. Teraz jest odwrotnie. To był fajny smaczek, który występuje w niewielu grach. Po co go zabrali?
Sześć. Brak koopa na start? Tak jakby mieli mało czasu na przygotowanie gry...
Siedem - System cucenia. Wiem, ostatnio robi się na to moda, jak się rozejrzeć. Są tego zwolennicy - dla mnie to powinno istnieć tylko w BFie. Wolałem jednak klasyczne strzelanie na raz, zamiast bawić się w dobijania, podnoszenia. A te same w sobie mają jeszcze bugi, choć te pewnie znikną.
Ogólnie, multi wygląda jak dorzucone, niedorobione coś. Grę robili naprawdę długo, nie rozumiem tego po prostu. Dłużej nakręcałem się na tę grę, jak będę w nią grał. I to nie chodzi o to, że nie ma mega obszernego koopa czy coś. Nie dodali naprawdę drobnych rzeczy. Lvli, nie mówiąc o prestiżach. Głupiej zmiany kolorów do postaci czy "własnego bohatera/złoczyńcy".
Wiem, temat miał być o singlu głównie, ale dla mnie zawsze przejście gry oznaczało poświęcenie chwili multikowi. Singlowi poza schematem, który znamy na pamięć, nie mam nic do zarzucenia.
PS. Ostatnio podłączyłem pierwszy raz od dawna PS3, zagrałem w Uc3. Naprawdę, multi - o wiele lepsze...
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2016, 21:41:02 wysłana przez DeNi »

Offline Skrabcio

  • Level 0
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uncharted 4 A Thief's End
    • Zobacz profil
Odp: Uncharted 4 - wrażenia po przejściu gry (spojlery!)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2016, 22:01:34 »
Warto powiedzieć że wyjdzie jeszcze dodatek fabularny.
I like Uncharted :)

Offline DeNi

  • Level 21
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eyoo PSN: deni1997
    • Zobacz profil
Odp: Uncharted 4 - wrażenia po przejściu gry (spojlery!)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2016, 22:06:48 »
Warto powiedzieć że wyjdzie jeszcze dodatek fabularny.
Ogólnie nie wiem jak chcą to zrobić. Piszą, że DLC do multi będą za free. Ma być jakieś DLC fabularne. To jak ja mam 3 darmowe przyszłe dodatki z tej deluxe??

Offline nikita8

  • Level 5
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Freedom is just another word4nothing left to lose
    • Zobacz profil
Odp: Uncharted 4 - wrażenia po przejściu gry (spojlery!)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 17, 2016, 07:55:03 »
No właśnie nie byłam pewna co do swoich odczuć dot. braku dziedzictw itp. Z jednej strony nie ma wariatów, którzy kampią i kombinują byle tylko osiągnąć więcej, ale z drugiej... nie ma o co grać. Fajnie jakby coś jeszcze dodali, bo ludzie szybką się znudzą grą dla samej gry.
Przegrać to żaden wstyd - powiedział frajer, który miał szansę wygrać.

Offline _Wojtas

  • Level 0
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Uncharted 4 - wrażenia po przejściu gry (spojlery!)
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 17, 2016, 22:23:02 »
Gre oceniam na 6 z plusem  :D Nie ukrywam długo na nią czekałem ale było warto  :) Grafika niczego sobie - 60fps w multi mowi samo za siebie. Byłem mega zaskoczony kiedy dowiedziałem sie, ze bedzie mozliwość kupna skrzynek z roznymi akcesoriami za zdobyty punkty. Nie podoba mi sie jednak to całe "obalanie" Według mnie to bezsensowny dodatek, ktory potrafi zdenerwować. Jednym zdaniem jest to najlepsza gra w jaką grałem w swoim zyciu. I tak śmiało moge to przyznac po tygodniu gry  :D :D

Offline DeNi

  • Level 21
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eyoo PSN: deni1997
    • Zobacz profil
Odp: Uncharted 4 - wrażenia po przejściu gry (spojlery!)
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 17, 2016, 22:46:23 »
No właśnie nie byłam pewna co do swoich odczuć dot. braku dziedzictw itp. Z jednej strony nie ma wariatów, którzy kampią i kombinują byle tylko osiągnąć więcej, ale z drugiej... nie ma o co grać. Fajnie jakby coś jeszcze dodali, bo ludzie szybką się znudzą grą dla samej gry.
Z doświadczenia wiem, że gry bez żadnego formy lvli, prestiży szybko umierają. Nie ma co robić. Pójdzie Ci dobrze, ale wszystko odblokowane to co? Tak to jakaś tam satysfakcja, że Xlvl Yprestiżu wbity. Tak o, dla siebie.

Offline D_r_e_j_k

  • Level 1
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
    • Zobacz profil
Odp: Uncharted 4 - wrażenia po przejściu gry (spojlery!)
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 19, 2016, 11:42:49 »
Brak mi słów, aby opisać moje rozczarowanie.

Offline DeNi

  • Level 21
  • *
  • Wiadomości: 456
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eyoo PSN: deni1997
    • Zobacz profil
Odp: Uncharted 4 - wrażenia po przejściu gry (spojlery!)
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 19, 2016, 14:19:26 »
Brak mi słów, aby opisać moje rozczarowanie.
Rozpisałeś się, nie ma co.. xD
Czemuż to?

Offline robak

  • Level 21
  • *
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eddy Raja!
    • Zobacz profil
Odp: Uncharted 4 - wrażenia po przejściu gry (spojlery!)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 20, 2016, 15:34:08 »
Brak leveli to jest w tej chwili największa wada na multi u4 ogólnie na forach o tym ludzie piszą żeby ND prowadziło rangi http://community.us.playstation.com/t5/UNCHARTED-4-A-Thief-s-End/Please-add-Ranks-and-Live-Stats-or-Stats-in-the-Leaderboards/td-p/45760489
ND się wypowiadało na steamie że rozważą wprowadzanie rang ale to powinno być od początku a nie teraz wprowadzać.

Offline ww200

  • Level *4
  • *
  • Wiadomości: 1479
  • Reputacja: 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dominus vitae necisque
    • Zobacz profil
Odp: Uncharted 4 - wrażenia po przejściu gry (spojlery!)
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 20, 2016, 19:54:16 »
Grałem mało ale sporo widziałem,grafika ładna ale nie ma co się podniecać bo w końcu jest to XXI wiek  :D
Kampania no cóż,jak bym chciał oglądać filmy to bym włączył sobie tv  ;)
Teraz przejdę do wisienki na torcie,chociaż raczej na zakalcu a mowa o multi. Gra się dla samego siebie i bardziej dla zabicia nudy,widać że ND oglądało dawny zajeb.....ty program "Zwierzyniec"  ;D
A na sam koniec pozostawię oprawę dźwiękową,wyprowadźcie mnie z błędu i powiedzcie że autorem muzyki nie jest matka Rubika  :D Ku.....wa,ręce same klaszczą podczas gry  :P
Moja ogólna ocena,gdyby nie grafika to gra powinna mieć nazwę Uncharted 1,5  ;)